Konferencje Krakowskie

6 Konferencja Krakowska - Polska w Europie wielu prędkości – 17-18 czerwca 2013

Przyszłość integracji europejskiej, miejsce Polski w Unii Europejskiej, potrzeba rozwijania innowacyjności i przedsiębiorczości, które będą ważnym elementem budowania przewag konkurencyjnych państw i regionów, rozważania na temat kształtu polityki spójności – to wątki, które zdominowały obrady VI Konferencji Krakowskiej. Nie zabrakło ciekawych i czasem kontrowersyjnych poglądów, jako choćby postulat „kontrolowanej dekompozycji strefy euro". Już teraz zapraszamy na kolejną, już siódmą, edycję Konferencji Krakowskiej.  

Polskie regiony powstały nie jako efekt oddolnego procesu, ale ze względu na potrzebę dostosowania się do modelu europejskiego - podkreślił Jacek Woźniak, pełnomocnik Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Planowania Strategicznego, organizator Konferencji Krakowskich, podczas panelu „Rok 2020: koniec polityki spójności?”

Wspinamy się mozolnie pod górę doganiając „stare” kraje Unii Europejskiej, dalsze wspinanie będzie jeszcze trudniejsze - stwierdził prof. Jacek Szlachta ze Szkoły Głównej Handlowej podczas panelu "Rok 2020: koniec polityki spójności?”

Już teraz powinniśmy zastanowić się jak zaplanować swój rozwój po roku 2020 nie czekając na to co zaproponuje nam Bruksela w kwestii polityki spójności - zaznaczył Radosław Piontek, prezes ECORYS Polska podczas panelu „Rok 2020: koniec polityki spójności?”

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020