Konferencje Krakowskie

Czas na odważne decyzje

Już teraz powinniśmy zastanowić się jak zaplanować swój rozwój po roku 2020 nie czekając na to co zaproponuje nam Bruksela w kwestii polityki spójności - zaznaczył Radosław Piontek, prezes ECORYS Polska podczas panelu „Rok 2020: koniec polityki spójności?”

W swoim wystąpienie „Nareszcie (?) koniec dyktatu Brukseli” Radosław Piontek, że dla nadchodzi ostatnie 7 ‘tłustych’ lat, jest więc czas na odważne decyzje, jak zaplanować swój rozwój po roku 2020. Aby wykorzystać nasz potencjał powinniśmy przede wszystkim nauczyć nauczycieli rozwijać myślenie, a nie nauczać. Powinniśmy postawić na innowacyjność rozumianą podejmowanie ryzyka, Należy zakończyć ze złym rozdawnictwem środków unijnych, należy także pokładać większą wiarę w ludzi.

Zdaniem prezesa Piontka planując swój rozwój należy wykorzystywać i wzmacniać regionalne i lokalne atuty i specyfikę w 2014-2020 i już teraz wziąć spraw w swoje ręce i zaplanować swój rozwój nie czekając na wytyczne i standardy narzucane przez Brukselę.

 

Prezentacja

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020