Konferencje Krakowskie

Patrzenie w przyszłość

- W co powinniśmy inwestować, jakie kompetencje rozwijać, jakie elementy wspólnego działania wspierać, a jakie wady ograniczać, by Polska była coraz bardziej konkurencyjna? Powinniśmy sobie odpowiedzieć na te pytania – powiedział wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela 18 czerwca 2013 r. otwierając drugi dzień VI Konferencji Krakowskiej.

Roman Ciepiela zaznaczył, że patrząc w przyszłość stajemy się coraz bardziej pragmatyczni. Kończy się okres przygotowania regionów do perspektywy 2014-2020, Należy sobie zadać pytanie, jakie projekty, będziemy wspierać. Czy te wybory będą tylko racjonalne, czy będą zawierały nutę optymizmu – pytał wicemarszałek.

Zaznaczył, że Małopolska uznała, że lepiej się przygotować do tej perspektywy z partnerem. Stąd przygotowana strategia współpracy Małopolski ze Śląskiem. - Pracujemy nad wdrażaniem nowej gospodarki, umawiamy się na konkretne przedsięwzięcia z partnerami ze Śląska – mówił Roman Ciepiela. Wicemarszałek zaznaczył, że - jak przestrzega prof. Janusz Czapiński - bez zaufania nie zbuduje się żadnej konkurencyjnej gospodarki. Dlatego tak ważne jest rozwijanie kapitału społecznego.

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020