Konferencje Krakowskie

Cyfrowa rewolucja

Od kilkudziesięciu lat żyjemy w dobie rewolucji cyfrowej, która powoduje poważne zmiany społeczne - zaznaczył współzałożyciel portalu Onet.pl Piotr Wilam podczas panelu „Jakie będą motory rozwoju Polski po 2020 roku?”

 

Piotr Wilam dociekał dlaczego nie stać nas na nie rozwijanie przedsiębiorczości cyfrowej? W jego opinii nie docenia się tego, jak wielki wpływ na rzeczywistość ma rewolucja cyfrowa.  Zmienia ona każdą dziedzinę życia gospodarczego, społecznego i indywidualnego.

Postawił on pytanie z jakiej perspektyw powinniśmy patrzeć na rozwój Polski/ Czy powinniśmy patrzeć z perspektywy osiągania standardów europejskich czy z szerszej perspektywy? Zdaniem Piotra Wilama zmiany, które zachodzą na świecie są głębsze niż te na Starym Kontynencie. Innowacyjność jest słabym punktem Europy. Na tym polu Unia zdecydowanie przegrywa ze Stanami Zjednoczonymi. Jego zdaniem rewolucja cyfrowa jest ważnym trendem, mamy w Polsce znaczne zasoby, bariery  w otwieraniu firm i włączaniu się w globalne łańcuchy wartości są niewielkie. - Dla mnie jako przedsiębiorcy nasuwa się pytanie czy rzeczywiście dostrzeżemy ten potencjał i możliwości, które stoją przed nami – zaznaczył Piotr Wilam.  

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020