Konferencje Krakowskie

prof. Elżbieta Mączyńska

Bez długoterminowego planu

Antynomiczny dryf, znaczne obszary wykluczenia potencjału wytwórczego, prymat celów krótkookresowych nad długoterminowymi, to największe zagrożenia dla rozwoju Polski - stwierdziła prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego podczas I panelu „Zagrożenia dla polskiej gospodarki w czasach niepewności”.

Polska jest krajem o wielkim potencjale, ale w dużym stopniu niewykorzystanym. Mamy dużą liczbę ludności, ale z drugiej strony wielu ludzi wyjeżdża z Polski. Polska jest w „ogonie płac” oraz w „ogonie innowacyjności” – zaznaczyła prof. Mączyńska.

Dodała, że mamy prawo wykluczające, gdyż np. dochodzenie swoich praw w sądach jest bardzo kosztowne, a z drugiej stron jest to bardzo długotrwały proces, co zniechęca do wybierania drogi sądowej. - Terror cyklu wyborczego stwarza, że niektóre obszary są wykluczone z planowania strategicznego – mówiła prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020