Konferencje Krakowskie

Konferencje Krakowskie - Regionalna debata o przyszłości Małopolski, Polski, świata

V Konferencja Krakowska "Transformacja sceny europejskiej i globalnej XXI wieku. Strategie dla Polski"


TYGODNIK POWSZECHNY: - "Strategie dla Polski". Specjalny dodatek poświęcony V Konferencji Krakowskiej

Więcej


 

WPROST: - Polska to kraj paradoksów. To kraj wolnych, przedsiębiorczych, dobrze wykształconych obywateli, a drugiej strony źle zorganizowanego, nadmiernie rozbudowanego, a jednocześnie nieskutecznego molocha państwa - powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Więcej


GAZETA WYBORCZA: - Bez strategicznej debaty nie ma mowy o rozwoju, a Kraków, oddalony od rozgoraczkowanej politycznie stolicy, jest do tego dobrym miejscem – mówia uczestnicy V Konferencji Krakowskiej, organizowanej przez władze Małopolski.

Więcej


ONET.PL - BIZNES: "Dokonaliśmy przeglądu całego pozakodeksowego prawa gospodarczego. W ponad 60 ustawach rozsianych jest kilkaset przepisów dotyczących działalności gospodarczej. Żaden przedsiębiorca nie jest w stanie tego znać" - mówił w sobotę Gowin w wystąpieniu podczas drugiego dnia V Konferencji Krakowskiej "Transformacja sceny europejskiej i globalnej XXI wieku. Strategie dla Polski".

"Dokonaliśmy przeglądu całego pozakodeksowego prawa gospodarczego. W ponad 60 ustawach rozsianych jest kilkaset przepisów dotyczących działalności gospodarczej. Żaden przedsiębiorca nie jest w stanie tego znać" - mówił w sobotę Gowin w wystąpieniu podczas drugiego dnia V Konferencji Krakowskiej "Transformacja sceny europejskiej i globalnej XXI wieku. Strategie dla Polski".

Więcej


PORTAL SPRAW ZAGRANICZNYCH: - Liberalizm gospodarczy stał się „religią” w integracji europejskiej - zaznaczył Tomasz Grosse, profesor w Instytucie Studiów Politycznych PAN, w trakcie panelu pod hasłem "Jaka będzie Europa po kryzysie?" 25 maja podczas pierwszego dnia V Konferencji Krakowskiej.

Więcej


RZECZPOSPOLITA: Jesienią powinien być gotowy projekt ustawy poszerzającej wolność gospodarczą - powiedział dziś minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Więcej


POLSKA AGENCJA PRASOWA: Dokonaliśmy przeglądu całego pozakodeksowego prawa gospodarczego. W ponad 60 ustawach rozsianych jest kilkaset przepisów dotyczących działalności gospodarczej. Żaden przedsiębiorca nie jest w stanie tego znać" - mówił w sobotę Gowin w wystąpieniu podczas drugiego dnia V Konferencji Krakowskiej "Transformacja sceny europejskiej i globalnej XXI wieku. Strategie dla Polski".

Więcej


POLSKA THE TIMES: ... wiele przepisów trzeba doprecyzować, by przedsiębiorca wiedział, co jest legalne, a co poza granice prawa wykracza. "Są też czyny dziś karane, a w mojej ocenie nie powinny być, dlatego że granica wolności gospodarczej i prawa do ryzyka powinna być zakreślona szerzej niż do tej pory" - uważa Gowin.

Więcej


DZIENNIK POLSKI: Przyszłość Unii Europejskiej i miejsce Polski w jej strukturach to główny temat rozpoczętej wczoraj dwudniowej V Konferencji Krakowskiej.

Więcej


GAZETA WYBORCZA: - Bez strategicznej debaty nie ma mowy o rozwoju, a Kraków, oddalony od rozgorączkowanej politycznie stolicy, jest do tego dobrym miejscem - mówią uczestnicy V Konferencji Krakowskiej, organizowanej przez władze Małopolski.

Więcej


INTERNETOWY DZIENNIK REGIONALNY SUPER_NOWA: O kryzysie, przyszłości Unii Europejskiej, losach wspólnej europejskiej waluty, miejscu Polski na mapie świata, ale także o tym, czego można by nauczyć się od chińskich strategów będą dyskutować w Krakowie 25 i 26 maja uczestnicy V Konferencji Krakowskiej. W spotkaniu wezmą udział znani finansiści, naukowcy, ministrowie, posłowie, samorządowcy. Imprezie patronuje prezydent Bronisław Komorowski.

Więcej


OPERA KRAKOWSKA: 25 i 26 maja w Operze Krakowskiej odbędzie się V Konferencja Krakowska pt. „Transformacja sceny europejskiej i globalnej XXI wieku. Strategie dla Polski.” Eksperci, którzy przyjadą z całego kraju, będą dyskutować na temat wpływu globalnej sceny polityczno-gospodarczej na Małopolskę i Europę Środkową. Konferencję zorganizowaną przez władze naszego województwa, objął patronatem honorowym Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Więcej


MAŁOPOLSKIE REGIONALNE CENTRUM INFORMACJI EUROPEJSKIEJ: W ramach V Konferencji Krakowskiej (25-26 maja) odbędzie się w Krakowie dyskusja poświęcona przyszłości Unii Europejskiej oraz regionalnym i globalnym wyzwaniom stojącym przed Europą XXI wieku. Uczestniczyć w niej będą znani ekonomiści, socjologowie, politycy oraz działacze lokalni, a Honorowy Patronat nad całością sprawować będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Więcej


 

Wydawnictwa

okładka publikacji "Wiek wolności"

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020