Konferencje Krakowskie

12 Konferencja Krakowska - Człowiek w drodze – z szacunkiem dla siebie, innych, przyrody - 2-3 grudnia 2019

prof. dr hab. Renata B. Kostogrys – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Katedra Żywienia Człowieka

Znamy zasady zdrowego żywienia, ale ich nie stosujemy

– Polacy popełniają bardzo wiele błędów żywieniowych. Czy każdy z nas rozpoczął dzień od śniadania? Ile posiłków spożywamy dziennie? – pytała przewrotnie prof. dr hab. Renata B. Kostogrys z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Katedra Żywienia Człowieka), przytaczając od razu podstawowe zasady: – Powinniśmy spożywać 3–4 posiłki dziennie, ale nie w pośpiechu. Podstawą żywienia są warzywa i owoce, w każdym posiłku powinniśmy pamiętać o warzywach. Konsekwencjami zaniedbań tych reguł są choroby, dawniej cywilizacyjne, dzisiaj zwane przewlekłymi. 

– Jak realizujemy styl zdrowego żywienia w praktyce? Bardo niewiele poświęcamy mu uwagi. Wystarczy spojrzeć chociażby na aktywność fizyczną – w niektórych przypadkach ogranicza się do pchania wózków w supermarkecie. Znamy zasady, ale się do nich nie stosujemy – dodała profesor Kostogrys.

Organizator

Województwo Małopolskie

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Patroni medialni

Telewizja Polska Kraków

Radio Kraków

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020