Konferencje Krakowskie

12 Konferencja Krakowska - Człowiek w drodze – z szacunkiem dla siebie, innych, przyrody - 2-3 grudnia 2019

prof. dr hab. med. Jadwiga Nessler – Szpital im. Jana Pawła II, Rada Instytutu Kardiologii CM UJ

Profilaktyka zapobiega schorzeniom

– Niewydolność serca jest końcowym etapem różnych schorzeń kardiologicznych, ale nie bierze się ona z niczego. Jest efektem wieloletnich nieprawidłowości w zakresie sposobu odżywiania się i stylu życia oraz narażaniem się na działanie czynników ryzyka, czyli zachowań prowadzących do powstawania chorób, np. miażdżycy.

Zapobieganie, czyli profilaktyka jest w tym momencie niezwykle istotna. Działania te powinny rozpoczynać się od najmłodszych lat i powinny być przenoszone na dorosłe życie – zaznaczyła prof. dr hab. n. med. Jadwiga Nessler ze Szpitala im. Jana Pawła II. 

Profesor Nessler w trakcie dyskusji przedstawiła także różne spojrzenia na profilaktykę – od ogólnej po szczegółową, dotyczącą jej specjalizacji, czyli kardiologii. Zaznaczyła, jak ważne dla naszego zdrowia jest przedwczesne wykrywanie schorzeń, którym poprzez odpowiedni styl życia i wcześniejsze diagnozowanie można zapobiec.

Organizator

Województwo Małopolskie

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Patroni medialni

Telewizja Polska Kraków

Radio Kraków

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020