Konferencje Krakowskie

12 Konferencja Krakowska - Człowiek w drodze – z szacunkiem dla siebie, innych, przyrody - 2-3 grudnia 2019

dr Joanna Heidtman

Mamy autorytety czy jesteśmy fanami?

II panel pt. „Duchowość w świecie 2.0. Ile człowieka w człowieku?” rozpoczęła od słowa wstępu dr Joanna Heidtman (Uniwersytet SWPS, Fundacja na rzecz Kapitału Intelektualnego). – Autorytet jest punktem odniesienia, co oznacza olbrzymie wymagania podążania za nim, wykonanie ciężkiej i niewygodnej pracy. Żyjemy bardziej w czasach bycia fanem, niż posiadania autorytetu, a to jest zgoła inna rzecz. Oklaskujemy, nawet mentalnie, jakąś postać i rozchodzimy się do domów. Kogo wybieramy na autorytety? Osoby sukcesu czy osoby posiadające wiedzę? Do posiadania autorytetu należy się przygotować.  

Dr Heidtman w swoich wystąpieniach powołała się również na badania, w których młodzi ludzie, poprzez wirtualne narzędzia, mogli stać się w sieci na pewien czas przywódcami społeczności, rodzajem autorytetu, opisała silne uczucia, jakie odczuwali uczestnicy takiego eksperymentu. 

Organizator

Województwo Małopolskie

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Patroni medialni

Telewizja Polska Kraków

Radio Kraków

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020