Konferencje Krakowskie

12 Konferencja Krakowska - Człowiek w drodze – z szacunkiem dla siebie, innych, przyrody - 2-3 grudnia 2019

dr Magdalena Płonka – Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru

Świadomi konsumenci i producenci

Dr Magdalena Płonka z Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru opowiedziała o pionierskiej działalności sprzed 15 lat, kiedy zaczynała wdrażać hasło etyki w modzie. – Zawsze polegało to na drobnych wyborach konsumenckich, dokonywanych na co dzień.

 

Projektanci ponoszą olbrzymią odpowiedzialność za materiały, jakie wykorzystują do produkcji. Należy te produkty także wykorzystywać jak najdłużej, poddać recyklingowi, przetworzyć na nowe produkty, aby zaoszczędzać zasoby naturalne. Idąc do sklepu, musimy mieć świadomość materiałów, z jakich powstają produkty. Inwestowanie w zachowanie planety jest naszą zbiorową odpowiedzialnością.  

– W przemyśle odzieżowym pojawiła się moda na ekologię. Producenci pokazują nową twarz, dbając o planetę. Nie ma miesiąca, w którym nie powstawałyby nowe projekty, mające zastąpić naturalne materiały, np. skórę naturalną, futra zwierzęce – dodała dr Płonka.

Organizator

Województwo Małopolskie

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Patroni medialni

Telewizja Polska Kraków

Radio Kraków

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020