Konferencje Krakowskie

12 Konferencja Krakowska - Człowiek w drodze – z szacunkiem dla siebie, innych, przyrody - 2-3 grudnia 2019

Agata Szopińska – Polskie Stowarzyszenie Zero Waste

Kupujmy tylko potrzebne rzeczy

Agata Szopińska z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste omówiła zasadę niemarnowania, np. pożywienia, oraz problem odpadów. – Pozostawiamy po sobie dług klimatyczny, który będą musiały spłacać pokolenia następujące po nas.

 

Produkujemy obecnie więcej plastiku, niż ważą wszyscy ludzie na Ziemi. Na co dzień zużywamy dużo zasobów, chociażby produkując ulotki rozdawane na ulicach. Powinniśmy odmawiać ich przyjmowania i ograniczać zużycie. Dzisiejszy konsumpcjonizm sprawia, że nabywamy rzeczy, których w ogóle nie potrzebujemy.

Agata Szopińska poruszyła także zagadnienie recyklingu. – Pomyślmy nie tylko o odpadach wyrzucanych wprost do kosza, ale o tym, czy możemy przerobić pozostałe rzeczy z naszych domów. Plagą wszechświata jest jednorazowość. Już zrezygnowanie z toreb jednorazowych może wiele zmienić. Trzymanie się kilku prostych zasad przyczyni się do wielu zmian na lepsze. 

Organizator

Województwo Małopolskie

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Patroni medialni

Telewizja Polska Kraków

Radio Kraków

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020