Konferencje Krakowskie

12 Konferencja Krakowska - Człowiek w drodze – z szacunkiem dla siebie, innych, przyrody - 2-3 grudnia 2019

dr hab. inż. prof. PG Roman Galar – Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Polkowice

Nie ciągła, a ciągnąca się zmiana

Dr hab. inż. prof. PWr Roman Galar z Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zaznaczył, że współczesna zmiana odbywa się, ale już w wolniejszym tempie. –  Mam wrażenie, że jest ona ciągnąca się, bardziej niż ciągła. Co nie znaczy, że jej się nie doczekamy. 

Roman Galar zwrócił uwagę na deficyty Polski w tym zakresie: brak skuteczności  władzy w kontekście zarządzania państwem, co rodzi wewnętrzne napięcia. Profesor Uczelni Jana Wyżykowskiego zauważył także, że w kontekście obronności narodowej pacyfizm Zachodu Europy przyciąga potencjalnych wrogów. 

– Zamykanie nas w jednym kręgu jest bez sensu, należy patrzeć szerzej. Musimy działać na wielu polach. W globalnym porządku nasi europejscy partnerzy będą rozdawali miejsca w pierwszej dziesiątce. Mamy szansę wystąpić w ważnej roli, powinniśmy stać się partnerem, bez którego nie można się obyć – podsumował profesor Roman Galar.

Organizator

Województwo Małopolskie

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Patroni medialni

Telewizja Polska Kraków

Radio Kraków

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020