Konferencje Krakowskie

10 Konferencja Krakowska - Małopolska - globalne wyzwania, regionalne rozwiązania - 6-7 listopada 2017

Dorota Krakowska

Bez biznesu nie będzie innowacji społecznych

Gmina Tarnów, dokonując diagnozy problemów ludzi w mieście, wskazała grupy ludzi, którym w pierwszej kolejności powinno się pomóc. Bardzo trudno jest przeprowadzać innowacje społeczne w administracji publicznej, bo trzeba z nimi trafić do ludzi – oceniła Dorota Krakowska, Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa podczas IV Panelu „MałoPolska innowacyjna społecznie” w ramach X Konferencji Krakowskiej.

 W Tarnowie w pierwszej kolejności zajęto się aktywizacją osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. We współpracy z biznesem powstaje ośrodek, który służy pomocą medyczną i socjalną, a jednocześnie daje zatrudnienie osobom z niepełnosprawnościami.

Jak ocenia Dorota Krakowska, bez współpracy samorządu z biznesem nie da się wprowadzać innowacji społecznych. To władze miasta powinny inicjować działania, które są reakcją na sygnały obywateli, mieszkańców. By działania te były skuteczne, konieczna jest współpraca publiczno-prywatna.

Według reprezentantki władz Tarnowa bez empatii na drugiego człowieka nie uda się żadna innowacja społeczna ani żadna inna. Takimi zasadami kierują się władze miasta.

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020