Konferencje Krakowskie

10 Konferencja Krakowska - Małopolska - globalne wyzwania, regionalne rozwiązania - 6-7 listopada 2017

Prof. Halina Grzymała-Moszczyńska

Wyłączyć telewizję

Obraz świata kształtuje procesy migracyjne - stwierdziła prof. Halina Grzymała-Moszczyńska z Instytut Religioznawstwa UJ podczas II panelu X Konferencji Krakowskiej „Europa migrująca – Europa mobilna – Europa poszukująca”.

Prof. Halina Grzymała-Moszczyńska przytoczyła opinię amerykańskiego naukowca, który powiedział że aby zablokować imigrację do Stanów Zjednoczonych i do Europy trzeba wyłączyć telewizję, bo to ona dostarcza osobom pragnącym wyjechać wyobrażeń o innym, lepszym świecie. W Polsce wypychamy imigrantów nie stwarzając im możliwości integracji i perspektyw rozwoju w tym w obszarze edukacji i pracy.

Nie potrafimy wykorzystać potencjału Polaków przebywających za granica ze względów edukacyjnych. W Polsce nauczyciele nie maja żadnego przygotowania do pracy z dziećmi Polaków powracających z zagranicy. Często takie dzieci w Polsce są dyskryminowane.

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020