Konferencje Krakowskie

Europa wartości

W Europie trwają geopolityczne ruchy tektoniczne, które tworzą nową rzeczywistość - mówił dr Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas panelu „Co dalej z Europą? zagrożenia i perspektywy”.


Poseł zaznaczył, że trzeba znaleźć dobre recepty na bolączki wskazane przez radykałów. Europie potrzebny jest powrót do wartości. Oderwaliśmy się od potrzeb klasy średniej – mówił poseł. Dodał, że potrzebne są silne regiony w Europie. Wzmocnienie Unii powinno odbywać się nie przez centralizację ale poprzez decentralizację i wzmacnianie regionów. Europa nie potrzebuje nowego traktatu. Dodał, że istotny jest także powrót do lepszych relacji z Rosją poprzez zniesienie sankcji gospodarczych wobec tego kraju przez Unię Europejską.

Relacje Polski z Niemcami i Rosją powinny być dobre dla zapewnienia w Polsce bezpieczeństwa – zaznaczył. Jego zdaniem istnienie silnej i suwerennej Ukrainy jest w strategicznym interesie Polski, ale Pomarańczowa rewolucja na Ukrainie nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W polityce obronnej i zagranicznej powinniśmy przejść do kontrataku, aby populiści i radykałowie nie zyskiwali na sile.

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020