Konferencje Krakowskie

Sukces polskich regionów

W dzisiejszym świecie nie możemy być niczego na 100 procent pewni. Rzeczywistość nas zaskakuje. Mamy niepewne czas. To składnia nas do stawiania pytań i szukanie na nie odpowiedzi - zaznaczył marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa podczas uroczystego otwarcia IX Konferencji Krakowskiej odbywającej się pod hasłem „Polska regionów – Polska miast”.

Marszałek podkreślił, że ważnym tematem w debacie będzie miejsce samorządu terytorialnego. Zaznaczył, że samorząd to partner rządu, najlepszy doradca w realizacji zadań publicznych. Ostatnie lata to wielki sukces polskich regionów. Małopolska, który rozwija się dynamicznie i Stawarza dobry klimat dla inwestycji została wyróżniona przez Komisję Europejską tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 a także znalazła się w gronie 28 najdynamiczniej rozwijających się regionów Unii Europejskiej.

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020