Konferencje Krakowskie

Potrzeba dialogu

- Największą przewagą konkurencyjną Polski jest przedsiębiorczość. Kwestia autentycznego dialogu i współpracy jest kluczowym elementem rozwoju Polski - stwierdziła Henryka Bochniarz, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan podczas panelu „Przedsiębiorczość i innowacje – obszar dominacji nadchodzących dekad?”

W wystąpieniu „Krajowa polityka przemysłowa wspierania przedsiębiorczości w kontekście integrującej się Europy” Henryka Bochniarz zaznaczyła, że oddolna przedsiębiorczość przestaje być kołem zamachowym polskiej gospodarki. Jej zdaniem większość małych i średnich firm przyjmuje postawę bardzo zachowawczą. - Jeżeli nie ma strategicznego widzenia na szczeblu centralnym czy lokalnym, to małe przedsiębiorstwa nie wiedzą, w jakim kierunku zmierzamy. - Nie wierze, że hasłami można zbudować innowacyjność. Jeśli nie będziemy mieć w tym interesu, jeśli nie będziemy mieć odpowiedniego otoczenia regulacyjnego, to firmy nie będą chciały angażować się w innowacyjność.

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020