Konferencje Krakowskie

Marszałek zaprasza

Serdecznie zapraszam na V Konferencję Krakowską – forum debaty o przyszłości regionu, Polski i świata. Już piąty rok z rzędu zgromadzimy intelektualną elitę kraju, aby w kameralnej atmosferze dyskutować o sprawach najważniejszych i najbardziej fundamentalnych.

W tym roku udział wezmą m.in. prof. Janusz Czapiński, prof. Roman Galar, prof. Grzegorz Gorzelak, prof. Andrzej K. Koźmiński, prof. Antoni Kukliński, prof. Roman Kuźniar, dr Jan Olbrycht, prof. Witold Orłowski, dr Olaf Osica, Janusz Sepioł, Aleksander Smolar, Paweł Szałamacha, dr hab. Krzysztof Szczerski i Róża Thun.

Kraków zawsze był kluczowym miejscem debaty intelektualnej w Polsce. Przyczyniały się do tego nie tylko potencjał uczelni oraz kadry akademickiej, ale i licznych think-tanków, fundacji, stowarzyszeń, czy studenckich kół naukowych. Chciałbym, żeby Konferencje Krakowskie stały się naturalną platformą spotkania wszystkich tych środowisk.

W tym roku skupimy się na politycznym i gospodarczym kryzysie Unii Europejskiej, podmiotowości Polski na różnych scenach globalnej polityki, a także kulturze planowania strategicznego w Polsce i innych częściach świata. Jestem przekonany, że każdy znajdzie dla siebie interesujący panel.

Liczymy na Państwa obecność oraz – jeszcze bardziej – Państwa głos w dyskusji.

Z uszanowaniem,

Marek Sowa

Marszałek Województwa Małopolskiego

Paneliści

Władza publiczna nie może zrezygnować z interwencji, tam gdzie jest to niezbędne, a więc w sprawie lokalizacji i kształtowania ładu przestrzennego.

Olgierd Dziekoński


Dziś w Europie Środkowej kluczową rolę odgrywa nowe, prawie niewidzialne i jakby pozbawione ambicji, niedrapieżne "imperium europejskie".

Janusz Sepioł


Historyczne doświadczenie europejskie to nie doświadczenie ponadnarodowej jedności, lecz empiria państw narodowych (w przeszłości ze sobą rywalizujących), ludzi żyjących we własnych enklawach, mówiących różnymi językami, mających różne tradycje.

Krzysztof Szczerski 

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020