Konferencje Krakowskie

10 Konferencja Krakowska - Małopolska - globalne wyzwania, regionalne rozwiązania - 6-7 listopada 2017

Grzegorz Lipiec

Małopolska inicjuje działania dla obywateli

Małopolska przoduje w inicjowaniu działań prospołecznych, gorzej jest z zaangażowaniem w te działania – ocenił Grzegorz Lipiec, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego podczas III Panelu X Konferencji Krakowskiej poświęconego postawom obywatelskim Polaków. Uczestnik panelu „MałoPolska obywatelska” powołał się na badania społeczne, które wskazują, że Małopolanie nie należą do społeczności otwartych.

Małopolska powinna wspierać działania pro-społeczne nie tylko w środowiskach miejskich, ale także wiejskich. Mamy dość przykładów inicjatyw społecznych, których naturalnym środowiskiem działania jest wieś. Małopolska wypada dobrze, dodatkowym działaniem, które zainicjowało województwo małopolskie jest budżet partycypacyjny – zauważył Grzegorz Lipiec.

Polacy chętniej wesprą dużą akcję charytatywną, włączą się w działania pomocowe dla osób chorych, przekażą środki na jakiś szlachetny cel. Znacząco mniej osób zajmie się organizowaniem takich inicjatyw – zauważył Grzegorz Lipiec.

Fundusze Europejskie w Małopolsce Rzeczpospolita Polska Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020